خدمات درمان در کلینیک

یک پزشک متخصص درد، پزشکی است که تحت آموزش‌های لازم تشخیص و درمان درد قرار گرفته و دوره‌های تخصصی مربوطه را گذرانده است. آن زمان است که وی می‌تواند برای ارزیابی درد دست به عمل شده و با بهره‌گیری از نتایج ارزیابی، درمان بیمار را آغاز کند. دکتر محمدعلی جلیلی، جراح و فوق‌تخصص ارتوپدی و درمانگر درد مفاصل در کلینیک درد به‌آذین، با بهره‌گیری از روش‌های نوین درمانی به بهبود انواع دردهای مفصلی بیماران من جمله دردهای زانو، شانه، کمر، گردن، آرنج، مچ‌ها و انگشتان کمک می‌نمایند.

در سراسر جهان بیش از یک و نیم میلیارد نفر با درد مزمن زندگی می‌کنند. این افراد همواره اذعان می‌کنند که این دردهای مزمن بر کیفیت زندگی، خوب خوابیدن، لذت بردن، تفریح کردن و انرژی روزانه‌ی آ ها تاثیر بسیار منفی بر جای گذاشته است.

عوارض درد مزمن

عدم درمان درد مزمن و رها کردن آن می‌تواند منجر به افسردگی، اضطراب، مشکلات زناشویی و بین فردی، کاهش بهره‌روی، بیکاری، به خطر افتادن نقش‌های اجتماعی، انزوا، بار مالی، وابستگی به اطرافیان، استفاده طولانی مدت از داروهای مسکن، کاهش عزت نفس و تغییرات رفتاری (پرخاشگری) منجر گردد که در مجموع بر کیفیت زندگی فرد تاثیر می‌گذارند.

کلینیک درد

درد، یکی از رایج‌ترین دلایل مراجعه به پزشکان و یکی از شایع‌ترین شکایات پزشکی در دنیای امروزی است. اصطلاح کلینیک، اغلب به یک مرکز درمانی سرپایی اطلاق می‌گردد که توسط چندین پزشک و متخصص اداره می‌شود.

کلینک‌های درد، مراکز درمانی هستند که در سراسر جهان بر روی تشخیص و مدیریت درد مزمن تمرکز دارند. در این مراکز علاوه بر تجویز داروها، پزشکان و افراد متخصص می توانند با درمان های جسمی، رفتاری و روانی به بیماران در مدیریت درد یاری برسانند. برخی از پزشکان به کلینیک درد، کلینیک مدیریت درد نیز می‌گویند.

همچنین می توان گفت، کلینیک درد یک مرکز ارائه‌ی مراقبت‌های بهداشتی است که توسط پزشکان با تخصص‌های مختلف درد و افراد متخصص در سایر رشته‌های غیر پزشکی اداره می شود. کلینیک فوق تخصصی درد، دارای امکانات تشخیصی و درمانی است که به صورت سرپایی یا عمل جراحی به درمان درد بیماران می‌پردازد. پزشکان کلینیک‌های درد در تشخیص دردهای خاص یا دردهای مربوط به ناحیه‌‌ی خاصی از بدن تخصص دارند.

کلینیک‌های درد با درمان همزمان جنبه‌های جسمانی، عاطفی، شناختی، رفتاری، شغلی و اجتماعی به مدیریت و درمان دردهای مزمن کمک می‌کنند. همچنین متخصصان کلینیک درد، به بیماران در مورد تغییر سبک زندگی کمک شایانی می‌کنند.

متخصص درد

یک متخصص مدیریت درد، پزشکی است که آموزش‌های ویژه‌ای در ارزیابی، تشخیص و درمان انواع مختلف درد دیده است. در واقع، درد شامل طیف گسترده‌ای از اختلالاتی همچون درد حاد، مزمن، سرطان و گاهی ترکیبی از این موارد می‌شود. همچنین، درد می‌تواند به دلایل مختلفی مانند جراحی، سوانح، آسیب عصبی و مشکلات متابولیکی نظیر دیابت ایجاد شود.

دانش و آگاهی لازم در مورد فیزیولوژی درد، توانایی ارزیابی بیماران مبتلا به مشکلات درد پیچیده، درک آزمایشات تخصصی برای تشخیص شرایط دردناک، تجویز مناسب داروها برای درمان دردهای مختلف و مهارت انجام درمان‌های مداخله‌ای مانند ترزیق در بلوک‌های عصبی یا ستون فقرات همگی بخشی از مواردی است که یک متخصص درد باید در آنها مهارت و دانش کافی داشته باشد.

علاوه بر این، همزمان با افزایش تعداد داروها، تکنیک‌ها، فناوری‌های جدید و پیچیده متخصص مدیریت درد باید از آنها به خوبی آگاهی داشته و علم خود را به روز کند تا بتواند به‌طور موثرتری برای بیماران خود از آنها استفاده کند.

اهداف کلینیک درد

هدف اصلی از بنیان‌گذاری و تاسیس کلینیک‌های درد، ارائه مراقبت‌های موثر و انسانی برای افرادی است که از درد مزمن رنج می‌برند. برای تحقق این اهداف باید پیچیدگی‌های درد مزمن را شناخت. کلینیک‌ها و مراکز درد نه تنها به منابع فیزیکی، بلکه به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی یا پزشکان متخصص آموزش دیده نیاز دارند.

این دسته از مراکز درمانی به منظور کاهش درد و بالا بردن کیفیت زندگی افراد مبتلا به درد مزمن فعالیت می‌نمایند. درمان در یک کلینیک فوق تخصصی درد می‌تواند به بیماران مهارت مدیریت درد مزمن را آموزش داده و عملکرد آنها را افزایش بدهد.

کلینیک فوق تخصصی درد به آذین

شایع‌ترین دردهای مزمن شامل دردهای مربوط به مفاصل است که غالبا بر اثر ابتلا به آرتروز به وجود می‌آید. در کلینیک درد به آذین دردهای مفصلی شامل کمر درد، گردن درد، زانو درد، شانه درد، درد آرنج، درد مچ و انگشتان دست و پا را توسط بهترین متخصصان درد با روش‌های دارو درمانی و شیوه های نوین مداخله‌ای مانند تزریق ژل، ازون تراپی، تزریق prp و در صورت نیاز و با توجه به تشخیص متخصص مربوطه، روش‌های جراحی پیشرفته با حداقل تهاجم و بدون عارضه درمان می‌کنند.

اگر درد مزمن بخشی از زندگی شماست، کلینیک‌ فوق تخصصی درد به‌آذین با گردهم آوری از بهترین متخصصان با دانش روز می‌تواند به شما در درمان، بهبود، تسکین درد کمک قابل توجهی کند.

دکتر محمدعلی جلیلی

جراح و فوق ‌تخصص ارتوپدی و درمانگر بیماری‌های مفاصل

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Call Now Button

اینستاگرام

فرم تماس

(+۹۸۲۱) ۲۲۳۹۸۴۰۱